Medyczne zastosowania Echolasera

Echolaser to innowacyjne urządzenie, które wprowadza energię bezpośrednio do zmienionej chorobowo tkanki i ją niszczy. Jest efektywniejszy niż starsze metody termoablacji i mikrofale. Termoterapia Echolaserem polega na wytworzeniu energii świetlnej niewidzialnej dla oka o długości fali 1064 nm. Lekarz przenosi ją do źródła tkanek specjalnymi, elastycznymi światłowodami kwarcowymi o małej średnicy i płaskiej końcówce. Powoduje to nagrzewanie docelowej tkanki i jej nieodwracalne zniszczenie. Wynika ono z połączenia wzrostu temperatury miejscowej i czasu ekspozycji.

Cechy Echolasera

Laser emituje energię bardzo precyzyjnie, uszkodzenia termiczne, które wykonuje, są przewidywalne. Dzięki minimalnemu rozproszeniu energii tkankach różnych od celu ablacji możliwe jest leczenie zmian w strefach krytycznych. Ludzki organizm dobrze toleruje ten rodzaj energii, a zabiegi mają tylko niewielkie ryzyko powikłań. Technologia echolasera polega na użyciu wielu bardzo cienkich aplikatorów, dzięki czemu udaje się uzyskać duże powierzchnie koagulacji. Tkanka niszczona jest „in situ”, co oznacza brak konieczności jej wycinania, technikę zalicza się więc do mikroinwazyjnych. Zabieg trwa krótko, pacjenta nie trzeba poddawać znieczuleniu ogólnemu. Echolaser nie pozostawia blizn, ból pozabiegowy jest nieodczuwalny lub zminimalizowany. Terapia Echolaserem oznacza też brak konieczności hospitalizacji oraz szybki powrót pacjenta do zdrowia.

Do czego wykorzystuje się Echolaser?

Echolaserem można leczyć m.in. zmiany wątrobowe, guzy trzustki, nerek i nadnerczy. Jest skuteczny w leczeniu wybranych przerzutów do kości i jamy otrzewnej i przestrzeni zaotrzewnowej, mięsaków kości i tkanek miękkich. Echolaserem niszczy się też węzły chłonne z przerzutami na szyi i w jamie brzusznej, a także nieduże mięśniaki macicy. Jest skuteczny przy łagodnych rozrostach gruczołu krokowego. Producent naszego Echolasera jest w trakcie opracowywania innych zastosowań.

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  8 zimowe forum onkologiczne w Zakopanemkobieta
  Ochrona danych osobowych

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.echolaser.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Meden-Inmed Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie, ul. Wenedów 2, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem iod@meden.com.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych -Obowiązek Informacyjny

  Zgoda