Terapia ECHOLASEREM

Terapia ECHOLASEREM to ablacja nowotworów z użyciem precyzyjnego lasera pod kontrolą ultradźwięków. Jest to pierwszy i jedyny zintegrowany system spełniający wymagania zarówno z zakresu diagnostyki, jak i leczenia. Dzięki ultradźwiękom możliwe jest zdiagnozowanie guzów, a także monitorowanie w czasie rzeczywistym prawidłowego umiejscowienia aplikatorów światła laserowego oraz skuteczne monitorowanie uszkodzeń spowodowanych zmianami guzowatymi.

logo echolaser2 - Terapia echolaserem

Terapię ECHOLASEREM cechuje:

  • termiczne zniszczenie zmiany chorobowej „in situ”,
  • zachowanie narządu i zdrowej tkanki,
  • technika mikroinwazyjna,
  • brak konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego,
  • krótki czas zabiegu,
  • brak oznak lub blizn na ciele,
  • brak bólu pozabiegowego lub jego zmniejszenie,
  • brak lub ograniczony czas hospitalizacji,
  • krótki czas powrotu do zdrowia.

 

W czym tkwi skuteczność technologii ECHOLASERA?

Technologia ECHOLASERA łączy mikroinwazyjność (dzięki zastosowaniu bardzo cienkich aplikatorów o średnicy 0,8 mm) oraz koncepcję użycia wielu aplikatorów naraz. Umożliwia leczenie różnych zmian nowotworowych, w tym również tych o znacznych rozmiarach.

Interakcja promieniowania laserowego o długości fali 1064 nm zapewniana przez Echolaser jest dobrana optymalnie, oferując niskie pochłanianie promieniowania i doskonałą penetrację światła. Obszar (zakres) promieniowania laserowego, w którym transmisja promieniowania w komórkach jest największa, nazywa się okienkiem optycznym (terapeutycznym) i mieści się w przedziale długości fali 550- 1200nm. Uznaje się, że fale promieniowania w tym zakresie długości są najbardziej przenikliwe dla skóry.

Na czym polega termoterapia Echolaserem?

Termoterapia Echolaserem polega na wytworzeniu energii świetlnej niewidzialnej dla oka o długości fali 1064 nm i przeniesieniu jej ze źródła do tkanek za pośrednictwem wyjątkowo elastycznych światłowodów kwarcowych o małej średnicy (300 mikronów = 0,3 mm) i płaskiej końcówce.

rys1 1 - Terapia echolaserem

Światłowody wprowadzane są przezskórnie za pomocą drobnych igieł/aplikatorów (21 G = 0,8mm).

Powoduje to nagrzewanie docelowej tkanki i jej nieodwracalne zniszczenie „in situ”, a zatem bez konieczności jej wycinania. Dzieje się tak dzięki połączonemu działaniu wzrostu temperatury miejscowej oraz czasu ekspozycji.

Termoterapia laserem wytwarza obszar koagulacji (obszar, w którym tkanka zostaje nieodwracalnie uszkodzona) o kształcie elipsoidalnym.

rys2 1 - Terapia echolaserem

Obszar koagulacji wytwarzany przez laserową termoterapię.

Cechy Echolasera

Swoistą cechą ECHOLASERA jest monochromatyczność, co oznacza, że wytwarza on promieniowanie elektromagnetyczne o ściśle określonej częstotliwości – długości fali. Ponadto charakterystyczny sposób przenikania lasera do tkanek sprawia, że zabiegi nim przeprowadzane są bardzo skuteczne i bezpieczne. Co więcej, Echolaser cechuje też koherencja (spójność, spoistość) oraz kolimacja, czyli przetwarzanie rozbieżnych wiązek promieniowania na wiązki równoległe.

Ponadto:

  • laser transmituje energię w precyzyjny i ograniczony sposób,
  • laser wytwarza przewidywalne, precyzyjne i kontrolowane uszkodzenia termiczne,
  • minimalne rozproszenie energii laserowej w tkankach różnych od celu ablacji pozwala na leczenie zmian w strefach krytycznych,
  • energia lasera jest dobrze tolerowana przez organizm przy bardzo niskim ryzyku powikłań,
  • użycie wielu włókien pozwala na uzyskanie dużej powierzchni koagulacji.
termoterapia tumore2 - Terapia echolaserem
Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter