Jakie są metody usuwanie guzów?

Leczenie guzów do czasu wprowadzenia terapii Echolaserem głównie oparte było na leczeniu chirurgicznym. Jednak dla tych z pacjentów, którzy mieli różnego rodzaju choroby współistniejące, nie było to rozwiązanie. Urządzenie do bezinwazyjnego usuwania zmian, o którym zamierzamy dziś napisać, dało możliwość leczenia wielu schorzeń o podłożu nowotworowym. Szczególnie w przypadkach, które nie mogą być leczone w klasycznym zabiegiem operacyjnym. Czym jest metoda laserowego usuwania guzów?

Na czym polega terapia Echolaserem?

Echolaser to jedyne narzędzie, które pozwala nie tylko na diagnostykę, ale również leczenie guzów między innymi tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego (prostaty), wątroby, piersi (metodą Agathalite). Być może już niedługo umożliwi również leczenie zmian w obrębie tkanek miękkich, takich jak trzustka i płuca. Termoterapia polega na wytworzeniu energii świetlnej niewidzialnej dla oka o długości fali 1064 nm. Do zabiegu używa się elastycznych światłowodów kwarcowych o małej średnicy (300 mikronów = 0,3 mm), umieszczonych w drobnych igłach (21 G = 0,8 mm). Wiązka lasera zostaje przeniesiona do chorej tkanki i zostaje przez niego zniszczona (bez konieczności jej wycinania). Metoda ta cechuje się dużą precyzją i możliwościami kontrolowania procesu termicznego. Niszczy jedynie chore tkanki, przy jednoczesnym małym ryzyku wystąpienia powikłań.

Dlaczego poleca się metodę laserowego usuwania guzów?

Rewolucyjność tej metody polega na braku konieczności podawania znieczulenia ogólnego przed zabiegiem jak podczas zabiegów chirurgicznych. Niekiedy nie stosuje się nawet znieczulenia miejscowego. Użycie cienkich igieł do zabiegu sprawia, że może być on zaliczany niemal do zabiegów bezbolesnych. W przeciwieństwie do operacji czas rekonwalescencji jest krótki, nie powoduje powstania blizn. W przypadku większych guzów niekiedy wymagane jest wykonanie kilku lub kilkunastu zabiegów, jednak biorąc pod uwagę np. leczenie nowotworów tarczycy zwykle wystarczy jeden.

Jakie są inne metody leczenia guzów nowotworowych?

Do usuwania guzów nowotworowych stosowanych jest kilka metod leczenia. Poza wspomnianą operacją chirurgiczną stosowana jest radioterapia, chemioterapia immunoterapia czy też hormonoterapia. Każda z tych metod niesie za sobą ryzyko nieprzyjemnych powikłań. Bywa, że poza tkankami zmienionymi chorobotwórczo uszkodzeniu ulegają zdrowe komórki. W przypadku operacji chirurgicznej – jednej ze skuteczniejszych metod usuwania zmian nowotworowych obszar leczenia obejmuje również spory margines zdrowych tkanek. Powoduje to duże ograniczenia komfortu życia pacjentów, a także blizny.

Terapia Echolaserem, o której pisaliśmy wyżej, nie tylko zachowuje narząd i zdrowe tkanki umiejscowione w bezpośrednim sąsiedztwie guza, ale także zmniejsza częstotliwość odczuwania bólu pozabiegowego. Sam zabieg przebiega dość szybko, w gros przypadków pacjent po jego skończeniu może iść do domu, co w żadnej z ww. metod nie jest możliwe do osiągnięcia.

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  echolaser tarczycy 3a 150x150 - Jakie są metody usuwanie guzów?ptcho 150x150 - Jakie są metody usuwanie guzów?
  Ochrona danych osobowych

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.echolaser.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED&CARE Sp. z o.o., ul. Mławska 13, 81-204 Gdynia, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem office@medandcare.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych -Obowiązek Informacyjny

  Zgoda