Echolaser w Centrum Medycznym Alfamedica

W Centrum Medyczne Alfamedica z Częstochowy z powodzeniem przeprowadzane są zabiegi leczenia guzków tarczycy z wykorzystaniem Echolasera. Ostatni taki zabieg wykonali lekarze Elżbieta Deptuła-Krawczyk i Piotr Paul.

Leczenie guzków tarczycy Echolaserem jest szybkie i nie wymaga hospitalizacji, na czym bardzo zależało pacjentce. Warto podkreślić, że zdecydowała się ona na ten rodzaj leczenia również z uwagi na jego nieinwazyjność i brak widocznych blizn na szyi. Lekarze zastosowali znieczulenie miejscowe, by ograniczyć dyskomfort pacjentki do minimum. Zabieg przebiegł prawidłowo. Dzień po nim nastąpiło obkurczenie chorej tkanki, zeszła również opuchlizna.

Innowacyjna technologia zastosowana w Echolaserze polega na wykorzystaniu zjawiska termoablacji. Oznacza to ogrzanie chorej tkanki od środka, by uzyskać efekt jej obkurczenia przy pomocy wiązki świetlnej wprowadzanej do leczonego miejsca za pomocą światłowodu umieszczonego w cienkiej igle. Niekwestionowaną przewagą leczenia Echolaserem nad tradycyjnymi zabiegami chirurgicznymi jest brak blizn pooperacyjnych, ponieważ jest to metoda nisko inwazyjna. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle kilkanaście minut. Po jego zakończeniu natomiast pacjenci czują się na tyle dobrze, że nie wymagają hospitalizacji. Precyzja zabiegu przy użyciu Echolasera jest bardzo wysoka dzięki zastosowaniu ultrasonografu. Termoablacja niszczy wyłącznie chora tkankę, oszczędzając zdrowe okolice. Tarczyca zachowuje w ten sposób swoje funkcje i nie ma konieczności przyjmowania hormonów do końca życia.

Centrum Medyczne Alfamedica z Częstochowy specjalizuje się nie tylko w zabiegach leczenia tarczycy przy użyciu Echolasera, lecz świadczy również zabiegi przy pomocy tej technologii jeśli chodzi o leczenie prostaty.

Więcej informacji na stronach:
www.wylecztarczyce.pl
www.wyleczprostate.pl

 

echolaser tarczycy 3 1024x1024 - Echolaser w Centrum Medycznym Alfamedica

echolaser tarczycy 6 1024x1024 - Echolaser w Centrum Medycznym Alfamedica

echolaser tarczycy 7 1024x1024 - Echolaser w Centrum Medycznym Alfamedica

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  emc watroba 01 150x150 - Echolaser w Centrum Medycznym Alfamedicadoctor 1149149 1920 150x150 - Echolaser w Centrum Medycznym Alfamedica
  Ochrona danych osobowych

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.echolaser.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Meden-Inmed Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie, ul. Wenedów 2, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem iod@meden.com.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych -Obowiązek Informacyjny

  Zgoda