Jak działa Echolaser?

To skuteczna metoda leczenia nowotworów; dzięki niej usuwanie guzów jest łatwiejsze niż wcześniej, a podczas wczesnego rozpoczęcia terapii skuteczność niezwykle wysoka. Jednak metoda jej działania może nie być jasna. W związku z tym śpieszymy z wyjaśnieniami. Ten artykuł opisze oparte na ablacji działanie Echolasera.

Czym jest ablacja?

W związku z powyższym paragrafem, aby zrozumieć działanie Echolasera trzeba wcześniej poznać proces ablacji. To zabieg przezskórny polegający na przeniesieniu energii z urządzenia do leczonej tkanki w celu jej nagrzania lub wpłynięcia na nią w inny sposób. W przypadku leczenia zaburzeń pracy serca stosuje się ablację przezskórną, gdzie do tkanki wprowadza się elektrodę poprzez żyłę, następnie rozgrzewaną prądem. Krioablacja działa na podobnych zasadach, z tą różnicą, że zamraża się docelową tkankę. Termoablacja polega na dostarczeniu prądu do tkanki poprzez nakłucie. W efekcie wzrasta w niej temperatura i następuje martwica niechcianej tkanki – na przykład guza. Termoablacja może być przepowadzana prądem o wysokiej częstotliwości, o częstotliwości radiowej lub fal radiowych. Echolaser stanowi udoskonaloną formę ablacji.

Jak działa Echolaser?

Tak jak już wyjaśniono w poprzednim akapicie, terapia Echolaserem polega na ablacji. W tym przypadku energię przewodzą wyjątkowo elastyczne kwarcowe światłowody. Mają one bardzo małą średnicę – tylko 0.3 mm – i płaską końcówkę. Wprowadza się je do tkanki przez skórę za pomocą drobnych igieł. Przekazuje się przez nie nagrzewającą energię świetlną o niewidzialnej dla ludzi długości fali 1064 nm. Nagrzewa ona tkankę, do której skierowane zostały światłowody. W nagrzewanej tkance wzrasta temperatura, następuje martwica i zniszczenie guza. Wynika to z odwodnienia, zagęszczenia i denaturacji białek wewnątrzkomórkowych, a także zniszczenia błon komórkowych budujących błonę – co wszystko jest efektem nagrzania.

Czy warto prowadzić terapię Echolaserem?

Oprócz oczywistych zalet w postaci wysokiej skuteczności leczenia Echolaserem, warte rozważenia są również inne cechy tej metody mające znaczenie szczególnie ze względu na personalne preferencje poszczególnych klientów. Terapia Echolaserem jest bardzo mało inwazyjna. Wynika to z tego, że przeciwieństwie do operacji na otwartych tkankach nie wymaga skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Dzięki temu pacjenci dobrze znoszą ten zabieg. Ma to ogromne znaczenie dla osób odczuwających lęk przed leczeniem. Ponadto cała procedura jest krótsza w porównaniu do operacji. W efekcie – i nie należy się temu dziwić – terapia Echolaserem jest coraz popularniejsza.

Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

    postepy endokrynologii i diabetologii grafika 150x150 - Jak działa Echolaser?echolaser dr t. sedziak zabieg na tarczycy 150x150 - Jak działa Echolaser?