Innowacyjna metoda walki z nowotworem. Echolaser w Polsce – podsumowanie 2018 r.

Rok 2018 był przełomowy dla polskiej medycyny. Do ośrodków medycznych zostały wprowadzone pierwsze Echolasery, pierwsi lekarze przeszli szkolenia z leczenia tą nowatorką metodą oraz wykonano pierwsze zabiegi, które zakończyły się sukcesem. Niech 2019 będzie równie efektywny!

 

LUTY 2018

Konferencja Naukowo szkoleniowa. Zastosowanie mikroinwazyjnej termoterapii cienkoigłowej z użyciem Echolasera.
W dniu 19.02.2018 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa „Zastosowanie mikroinwazyjnej terapii cienkoigłowej z użyciem Echolasera do operacji guzów tkanek miękkich m. in. tarczycy, prostaty, wątroby. Zaproszeni z Włoch lekarze przeprowadzili pierwsze w Polsce zabiegi z wykorzystaniem Echolasera na tarczycy, wątrobie i prostacie.

Echolaser niszczy raka. Pierwsza taka operacja w Polsce
Wrocławscy lekarze jako pierwsi w Polsce przetestowali nową metodę usuwania nowotworów: – Niemal bezinwazyjnie możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc. Echolaser to bardzo bezpieczne metoda bez ryzyka powikłań – zachwala prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

MARZEC 2018
Pierwszy w Polsce Echolaser na wyposażeniu wrocławskiego szpitala EuroMediCare
Nowatorska metoda niszczenia nowotworów złośliwych i niezłośliwych z użyciem włoskiego urządzenia stała się na stale dostępna w Polsce. Wrocławski Szpital EuroMediCare jako pierwszy w Polsce stał się posiadaczem innowacyjnego Echolasera.

MAJ 2018
Pierwsza w Polsce operacja przerzutu do ogona trzustki i nadnerczy z użyciem Echolasera
W szpitalu EMC we Wrocławiu 15 maja 2018 r. dr Tomasz Sędziak przeprowadził kolejną operację z zastosowaniem innowacyjnej metody niszczenia guzów nowotworowych małoinwazyjną metodą termoterapii Echolaserem. Operacja polegała na wprowadzeniu do guza pod kontrolą USG bardzo cienkiej 0,8 mm igły służącej jako kanał roboczy, do której  wprowadza się włókno kwarcowe o średnicy 0,3mm. Guz znajdował się w ogonie trzustki i żeby się do niego dostać operator przeszedł igłą przez śledzionę bez uszkodzenia narządu. Dzięki tak dużej precyzji Echolasera guz został zniszczony w kilka minut

PAŹDZIERNIK 2018
Drugi w Polsce Echolaser będzie służył pacjentom Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu
24 października br. w Wałbrzychu, w Oddziale Chirurgii Onkologicznej pod kierownictwem dr Pawła Pyki odbyły się pierwsze trzy zabiegi z wykorzystaniem Echolasera. Tym samym Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego stał się drugim w Polsce ośrodkiem referencyjnym, w którym będzie stosowana ta metoda leczenia. To innowacyjna terapia z użyciem energii lasera pod kontrolą USG. Urządzenie znakomicie sprawdza się w terapii guzów złośliwych i niezłośliwych tkanek miękkich. Zniszczenie guza przy użyciu Echolasera to krótki i bezbolesny zabieg, a pacjenci po jego przeprowadzeniu w krótkim czasie powracają do zdrowia.

GRUDZIEŃ 2018
Kolejny Echolaser w Szpitalu Bielańskim w Warszawie
We wtorek, 18 grudnia br., w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, przeprowadzono pierwsze trzy zabiegi na tarczycy z wykorzystaniem Echolasera. Odbyły się one w I Oddziale Chorób Wewnętrznych, kierowanym przez prof. dr hab. n. med. Wojciecha Zgliczyńskiego, w Pododdziale Diagnostyki Endokrynologii, w porozumieniu z Oddziałem Otolaryngologicznym. Co ważne i istotnie wyróżniające terapię Echolaserem na rynku medycznym, wszystkie trzy zrealizowano w warunkach ambulatoryjnych, bez żadnego znieczulenia.

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  Lekarz przeprowadza badanie tarczycyStanowisko wystawowe z urządzeniami medycznymi
  Ochrona danych osobowych

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.echolaser.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Meden-Inmed Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie, ul. Wenedów 2, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem iod@meden.com.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych -Obowiązek Informacyjny

  Zgoda