Echolaser wygrywa w walce z nowotworem złośliwym wątroby

Dr n. med. Tomasz Sędziak wykonał z sukcesem zabieg usunięcia zmian pierwotnych nowotworu złośliwego HCC za pośrednictwem Echolasera we wrocławskim Szpitalu EuroMediCare.

Metoda ablacji guzów wątroby przy pomocy Echolasera cieszy się dużym uznaniem wśród chirurgów onkologów na całym świecie. W Polsce, jednym z czołowych specjalistów w zakresie wykorzystania Echolasera w leczeniu nowotworów jest dr n. med. Tomasz Sędziak, chirurg onkolog, który ma na swoim koncie ponad 160 zabiegów Echolaserem na wątrobie, będąc niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie.

Wart podkreślenia jest fakt, że dr Sędziak był pionierem tej metody w naszym kraju, przeprowadzając pierwszy w Polsce zabieg Echolaserem na wątrobie w 2018 r. Przeprowadził ponadto dwa praktyczne szkolenia z zabiegów usunięcia zmian nowotworowych Echolaserem na wątrobie dla lekarzy oddziału chirurgii onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz EMC Piaseczno.

Dr Tomasz Sędziak wykonał już ponad 1000 ablacji samych tylko zmian w wątrobie, w tym ablacje RF, ablacje Echolaserem oraz procedury NanoKnife.

Rak wątroby i dróg żółciowych jest diagnozowany u ok. 1 400 osób rocznie. Jest to nowotwór o wyjątkowo wysokim stopniu złośliwości. Może mieć pochodzenie pierwotne, tj. rozwijać się z komórek samej wątroby, jak również być konsekwencją przerzutów. W wielu przypadkach bywa nieoperacyjny ze względu na umiejscowienie lub ogólny zły stan zdrowia pacjenta. Skuteczne leczenie nowotworów złośliwych wątroby metodą nieoperacyjną czyli dzięki zabiegom Echolaserem staje się więc jedyną nadzieją dla wielu chorych.

Więcej o metodzie leczenia nowotworów wątroby Echolaserem przeczytasz tutaj.

emc watroba 01 - Echolaser wygrywa w walce z nowotworem złośliwym wątroby

Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

    echolaser dr t. sedziak zabieg na tarczycy 150x150 - Echolaser wygrywa w walce z nowotworem złośliwym wątrobyecholaser tarczycy 3a 150x150 - Echolaser wygrywa w walce z nowotworem złośliwym wątroby