Zabiegi usunięcia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego w Centrum Medycznym Klara

W Centrum Medycznym Klara w Częstochowie odbyły się kolejne zabiegi usunięcia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego z zastosowaniem technologii Echolaser. Zabieg przeprowadził dr n. med. Andrzej Lewicki.

Łagodny rozrost gruczołu krokowego (ang. BPH – benign prostatic hyperplasia) jest chorobą mężczyzn związaną z rozrostem komórek gruczołowych i komórek podścieliska gruczołu krokowego. Schorzenie powoduje ucisk powiększonego gruczołu krokowego na przebiegającą przez jego wnętrze cewkę moczową, co skutkuje problemami w oddawaniu moczu.

Jedną z najnowocześniejszych, mikroinwzyjnych metod terapeutycznych wykorzystywanych w leczeniu łagodnego rozrostu prostaty jest technolgoia Echolaser. Zabiegi z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły 0,7 mm i jeszcze mniejszego włókna kwarcowego, pozwalają w bardzo perfekcyjny sposób pod kontrolą USG dostać się do zmienionych chorobowo tkanek i je usunąć.

Zabieg odbywa się bez konieczności usuwania tkanki gruczołu krokowego, ponieważ energia lasera jest dostarczana bezpośrednio do wnętrza prostaty, powodując koagulację tkanki z bardzo precyzyjnym punktem odcięcia pomiędzy obszarem poddanym martwicy i zachowanym niezmienionym obszarem tkanek. Obszar poddany martwicy ulega następnie naturalnej resorpcji, znosząc ucisk cewki moczowej i poprawiając odpływ moczu.

Zastosowanie nowoczesnej technologii Echolaser radykalnie zmniejsza liczbę powikłań takich jak: krwawienia, infekcje, impotencja i wytrysk wsteczny, a także pozwala leczyć pacjentów cierpiących na zaburzenia krzepnięcia, przyjmujących leki przeciwzakrzepowe w ramach terapii, której nie można wstrzymać lub zmienić.

Rekonwalescencja pacjenta po zabiegu trwa bardzo krótko. Zabieg wymaga jedynie jednego lub dwóch dni pobytu w szpitalu.

Zabieg z zastosowaniem Echolasera przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub podpajęczynówkowym co pozwala uniknąć ryzyka związanego z zabiegami anestezjologicznymi i czyni metodę dostępną dla pacjentów z przeciwwskazaniami do znieczulenia ogólnego.

W Centrum Medycznym Klara małoinwazyjne zabiegi Echolaser w zakresie urologii wykonuje dr n. med. Andrzej Lewicki – specjalista urolog.

Zapraszamy do kontaktu:
Iwona Wieloch, koordynator ds. usług medycznych
e-mail: zabiegi@cm-klara.pl
tel.: +48 34 534 50 15

Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

    img 20220610 170148 scaled 150x150 - Zabiegi usunięcia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego w Centrum Medycznym Klara