Termoterapia w leczeniu nowotworów tkanek miękkich

Nowotwory stały się w obecnych czasach chorobą cywilizacyjną. Zanieczyszczenie środowiska i niezdrowy tryb życia powodują, że zapada na nie znaczna część światowej populacji. Nie dziwi więc fakt, że ciągle poszukuje się nowych metod leczenia. Nieustanny rozwój medycyny sprawia, że pacjenci mogą liczyć na innowacyjne sposoby walki z nowotworami, wśród których z pewnością należy wymienić termoterapię.

Zabieg termoablacji wykonywany jest za pomocą echolasera pod kontrolą USG.  Ta nowoczesna metoda stosowana jest przy leczeniu zarówno łagodnych, jak i złośliwych zmian tkanek miękkich. Małe średnice włókien echolasera w połączeniu ze sprawdzoną techniką obrazowania umożliwiają mikroinwazyjne działanie, również w trudno dostępnych miejscach.

Termoterapia doskonale sprawdza się m.in. przy leczeniu:

 • zmian tarczycy, ponieważ nadaje się do usuwania guzków zarówno mieszanych łagodnych, jak i tych twardych,
 • rozrostu gruczołu krokowego, gdzie jej największą zaletą jest docieranie do zmiany chorobowej metodą przezskórną, co pozwala uniknąć powikłań cewki moczowej,
 • leczenie wątroby, zarówno w przypadku nowotworu pierwotnego, jak i wtórnego.

Efektem terapii jest cytoredukcja i ustąpienie objawów w przypadku łagodnych zmian chorobowych lub radykalne działanie, polegające na całkowitym zniszczeniu tkanki nowotworowej. Zabieg jest małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia ogólnego, a najczęściej również i hospitalizacji, a pacjenci szybko wracają do zdrowia. Pozostaje więc mieć nadzieję, że ośrodki medyczne będą coraz liczniej korzystały z oferty firm zajmujących się wdrażaniem nowatorskich metod leczenia nowotworów i zmian guzowatych za pomocą termoblacji.

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  konsultacjawebinar 12 grudnia 2020 01
  Ochrona danych osobowych

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.echolaser.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Meden-Inmed Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie, ul. Wenedów 2, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem iod@meden.com.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych -Obowiązek Informacyjny

  Zgoda