Leczenie fokalne raka prostaty w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie

Coraz więcej mężczyzn dotyka problem mało lub średnio złośliwych zmian nowotworowych prostaty. U ok. 40% pacjentów z rakiem prostaty sprawdzają się metody punktowe (laser, ultradźwięki, zamrażanie). W Szpitalu Św. Anny w Piasecznie przeprowadzane są zabiegi punktowe z wykorzystaniem lasera, które precyzyjnie wymierzone są w ogniska nowotworu. Jest to tak zwana terapia fokalna, zyskująca wśród urologów na świecie coraz więcej zwolenników.

Zalety leczenia fokalnego
Terapia fokalna to metoda minimalnie inwazyjna, która ukierunkowana jest na ognisko zmiany nowotworowej. Leczenie punktowe z użyciem lasera minimalizuje ryzyko powikłań i pozwala zachować choremu jego podstawowe funkcje fizjologiczne (potencję, prawidłowe trzymanie moczu). Kolejnymi zaletami zabiegu z użyciem lasera wiąże się tez z krótkim czasem pobytu pacjenta w szpitalu i szybka rekonwalescencja.

Echolaser – laserem w punkt
Idealnym laserem w leczeniu fokalnym jest Echolaser. Metoda punktowego usuwania nowotworu gruczołu krokowego z zastosowaniem tego innowacyjnego urządzenia stosowana jest tylko w kilku ośrodkach medycznych w Europie. Terapia fokalna z użyciem Echolasera dostępna jest także w Polsce, w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie.

Jak wygląda terapia foklana?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym pod kontrolą anestezjologa. Usunięcie zmiany nowotworowej prostaty polega na przezkroczowej aplikacji energii za pomocą lasera, która trafia w źródło nowotworu, całkowicie niszcząc go lub spowalniając zmiany. Pacjenci po takim zabiegu opuszczają szpital jeszcze tego samego lub następnego dnia, szybko dochodząc do siebie

Klasyfikacja do leczenia fokalnego
Pacjent powinien być odpowiednio zakwalifikowany do zabiegu poprzez badania diagnostyczne, takie jak rezonans magnetyczny prostaty i biopsję fuzyjną. Badania też dokładnie określają położenie zmiany nowotworowej i stopień jej zaawansowania. W Szpitalu Św. Anny w Piasecznie biopsja fuzyjna wykonywana jest przez krocze, a nie przez odbyt, co minimalizuje ryzyko infekcji.
Stopień złośliwości nowotworu określany jest na podstawie wycinków poddanych badaniom histopatologicznym. Na podstawie wyników tych badań lekarze urolodzy oceniają, czy pacjent może być poddany leczeniu fokalnemu.

Gdzie wykonywane są zabiegi?
Szpital Św. Anny w Piasecznie jest jednym z kilku placówek medycznych w Europie, które wykorzystują potencjał biopsji fuzyjnej oraz możliwości Echolaser w leczeniu fokalnym zmian nowotworowych prostaty.
Na początku lipca tego roku w szpitalu w Piasecznie planowane są kolejne zabiegi usunięcia raka prostaty za pomocą Echolasera.

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  modiliteDrukowanie
  Ochrona danych osobowych

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.echolaser.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Meden-Inmed Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie, ul. Wenedów 2, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem iod@meden.com.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych -Obowiązek Informacyjny

  Zgoda