Jak zwalczać łagodne zmiany nowotworowe?

Ikona dla medandcare-it medandcare-it

Zmiany nowotworowe to w ostatnich latach problem wielu ludzi. Im wcześniej zostaną one wykryte, tym istnieje większa szansa na wygranie walki z chorobą. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne. Jedną z metod walki ze zmianami nowotworowymi, która cechuje się wysoką skutecznością, jest nowoczesna terapia Echolaserem. W dzisiejszym wpisie powiemy, na czym ona polega.

Diagnostyka i leczenie

Przy pomocy nowoczesnego urządzenia, jakim jest Echolaser, możliwe jest zdiagnozowanie guzów, a także ich leczenie. Terapia przy pomocy Echolasera polega na wykonywaniu mikroinwazyjnych zabiegów ablacji nowotworów z użyciem ultradźwięków. Skuteczność Echolasera tkwi w połączeniu mikroinwazyjności (czyli zastosowaniu niezwykle cienkich aplikatorów) i koncepcji użycia wielu aplikatorów. Echolaser emituje niewidzialną dla oka energię świetlną i za pomocą światłowodów  kwarcowych (wprowadzonych przez drobne aplikatory przezskórnie) przenosi ją do tkanek. Docelowa tkanka zostaje nagrzana i zniszczona „in situ” (na miejscu). Nie ma więc potrzeby operacyjnego wycinania guza. Fakt, że Echolaser wytwarza promieniowanie elektromagnetyczne o ściśle określonej częstotliwości, sprawia, że zabieg jest nie tylko bardzo skuteczny, ale też wyjątkowo bezpieczny. Nie powstaje ryzyko uszkodzenia okolicznych, zdrowych tkanek.

Dlaczego warto?

W przypadku łagodnych zmian nowotworowych terapia Echolaserem zalecana jest z wielu względów. Uszkodzenia, jakie wytwarza laser w zmianach, są niezwykle precyzyjne i przewidywalne, dzięki czemu zabiegi można przeprowadzać nawet w strefach krytycznych. Terpia Echolaserem jest terapią mikrionwazyjną, bardzo dobrze tolerowaną przez organizm. Większość zabiegów można wykonać bez znieczulenia, czasami wymagane jest tylko podanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu istnieje tylko bardzo niewielkie ryzyko powikłań. Pacjenci nie uskarżają się na ból pozabiegowy, a w większości przypadków nie wymagają też hospitalizacji. Dla wielu z nich istotne jest to, że Echolaser nie pozostawia blizn (które szczególnie widoczne są np. przy usuwaniu guzów tarczycy tradycyjnymi metodami). Technologia laserowa wykorzystuje najnowsze osiągnięcia z dziedziny termoterapii i w przypadku ładnych zmian nowotworowych często jest najlepszym wyborem.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

[recaptcha]

Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

Ochrona danych osobowych

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.Więcej informacji

Zgoda