Echolaser w Bieńkowscy Clinic® pomaga leczyć tarczycę

Bieńkowscy Clinic® to nowoczesny ośrodek medyczny, który oferuje profesjonalne usługi diagnostyczne oraz terapeutyczne w dziedzinach: medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej, medycyny regeneracyjnej, dermatologii, laseroterapii, dermatochirurgii i dermatoonkologii, chirurgii ogólnej i estetycznej, ginekologii estetycznej, ortopedii, flebologii oraz terapii włosów. Klinika jako pierwsza w regionie rozszerza teraz swoją ofertę o zabiegi usuwania guzków i wola miąższowo-guzkowego tarczycy z zastosowaniem Echolasera i aplikacji ModiLite. Ten mikroinwazyjny zabieg z pewnością będzie odpowiedzią na oczekiwania wielu pacjentów.

Współczesna medycyna ewoluuje w niespotykanym dotąd tempie. Klasyczne zabiegi chirurgiczne, które wiążą się z rozległym urazem tkankowym i długim procesem gojenia obecnie są zastępowane przez małoinwazyjne precyzyjne techniki operacyjne, którymi osiągany jest ten sam cel, natomiast proces gojenia i rekonwalescencji po takim zabiegu jest znacznie krótszy – mówi dr Andrzej Koczorowski.

Zabieg wykonywany jest przezskórnie, cienką igłą, pod kontrolą USG i służy do zniszczenia zmienionej chorobowo tkanki tarczycy, co w efekcie skutkuje rozwiązaniem problemu oraz zniwelowaniem dolegliwości uciskowych i estetycznych. W trakcie zabiegu nie powstają żadne rany i blizny, a ślad po nakłuciu igły znika całkowicie. Dzięki tej metodzie możliwe jest również przeprowadzanie zabiegu usunięcia zmienionych chorobowo tkanek, które do tej pory były uznawane za nieoperacyjne. Zabieg trwa ok. 30 minut, w zależności od wielkości zmiany.

Dzięki tej metodzie możliwe jest również przeprowadzenie zabiegu usunięcia zmienionych chorobowo tkanek u osób, które nie zgadzają się na klasyczne leczenie operacyjne lub ze względu na obciążenia ogólne, wielochorobowość takie leczenie nie może być przeprowadzone.

Ultracienkie kwarcowe włókno światłowodowe wprowadzane jest bezpośrednio do guzka tarczycy przy pomocy igły i to wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym pod kontrolą USG. Światło lasera przekazywane przez to włókno trafia bezpośrednio w miejsce, które poddane jest zabiegowi. Światło lasera, oprócz podgrzania tkanki i doprowadzenia jej do koagulacji, uszkadza także sąsiednie naczynia krwionośne, doprowadzając do ich zniszczenia i przez to ogranicza możliwość powstawania wznowy czyli odrostu guzka – dodaje dr Andrzej Koczorowski.

Precyzja, mikroinwazyjność i skuteczność zabiegu oraz krótki czas rekonwalescencji i brak blizn to zalety technologii Echolaser. Pacjenci Bieńkowscy Clinic® mają teraz dostęp do nowoczesnej metody, która z pewnością pozwoli im na szybki powrót do zdrowia i poprawi jakość ich życia.

W celu umówienia się na konsultacje i zabieg usunięcia zmienionej chorobowo tkanki tarczycy zapraszamy do kontaktu z kliniką Bieńkowscy Clinic® w Bydgoszczy lub Częstochowie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Bieńkowscy Clinic® na temat Echolasera.

 

Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

    szpital św Wojciechawokol raka tarczycy 04 150x150 - Echolaser w Bieńkowscy Clinic® pomaga leczyć tarczycę