Echolaser – nieoperacyjna metoda usuwania guzów tarczycy i prostaty w CM Klinikamedyk w Szczecinie

Echolaser to mikroinwazyjna terapia cienkoigłowa stosowana w operacji usuwania guzów tkanek miękkich m. in. tarczycy i prostaty. Metoda ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Do grona ośrodków, które stosują Echolaser, dołączyło centrum medyczne Klinikamedyk w Szczecinie.

Klinikamedyk od kilkunastu lat świadczy pacjentom szybką i profesjonalną pomoc lekarską. W klinice pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy cieszą się zaufaniem i dobrą opinią pacjentów. Ośrodek świadczy konsultacje specjalistyczne, zabiegi oraz diagnostykę w dziedzinach medycyny: ginekologii, flebologii, proktologii, chirurgii i medycyny estetycznej. Klinika świadczy również pełen panel badań USG m.in. jamy brzusznej, tarczycy, szyi i tkanek miękkich. W szczecińskiej klinice wykorzystywany jest najwyższej jakości sprzęt medyczny renomowanych producentów. Najnowszym urządzeniem, które jest stosowane w Klinikamedyk, jest Echolaser służący do operacji usuwania guzów tarczycy (aplikacja ModiLite) i prostaty (aplikacja SoracteLite).

Zastosowanie Echolasera umożliwia przeprowadzanie mikroinwazyjnych zabiegów termoterapii z użyciem ultradźwięków. Technologia ta wykorzystuje bardzo cienkie igły, dzięki którym zostaje ograniczone ryzyko powikłań i efektów ubocznych, a także ryzyko krwawienia i infekcji. Dzięki tej metodzie możliwe jest przeprowadzanie operacji usuwania zmienionych chorobowo tkanek, które do tej pory były uznawane za nieoperacyjne.

Przewagą Echolasera jest niezwykła precyzyjność zabiegu – mówi dr n. med. Labib Zair – chirurg, proktolog, flebolog i transplantolog z Klinikamedyk. – Specjalista, pod kontrolą USG, wprowadza przez skórę do chorobowo zmienionej tkanki włókno światłowodowe. Transmitowana wiązka świetlna powoduje wzrost temperatury w obrębie tej zmiany, co prowadzi do termoablacji, a następnie obkurczenia zmiany i zniszczenia jej, nie uszkadzając zdrowych, sąsiadujących tkanek. Mikroinwazyjność zabiegu sprawia, że czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Pacjent już tego samego dnia zostaje wypisany do domu.

Ośrodek oferuje zabiegi usuwania guzków tarczycy za pomocą apliakcji Modilite oraz leczenia łagodnego rozrostu prostaty z użyciem aplikacji Soractelite. Zabiegi ten przeprowadzane są pod kontrolą USG, co pozwala lekarzowi uzyskać informację zwrotną w czasie rzeczywistym, jak przeprowadzić precyzyjne wkłucie w zmieniony chorobowo obszar. Zapraszamy do Klinikamedyk w Szczecinie na konsultacje oraz zabiegi z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii, takich jak m.in. Echolaser, który niesie nieocenioną pomoc pacjentom, przywracając im zdrowie i komfort życia.

Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

    echolaser szpital uniwersyteck iw krakowie modilite scaled 150x150 - Echolaser - nieoperacyjna metoda usuwania guzów tarczycy i prostaty w CM Klinikamedyk w Szczecinie01 150x150 - Echolaser - nieoperacyjna metoda usuwania guzów tarczycy i prostaty w CM Klinikamedyk w Szczecinie