Echolaser w leczeniu BPH – szkolenie w Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowie

W dn. 6 lipca br. w Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowie odbyło się szkolenie z praktycznego zastosowania Echolasera i aplikacji SoracteLite w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Szkolenie z zabiegów BPH poprowadzili urolodzy: dr Katarzyna Bryc-Walczak i dr n. med. Władysław Bryc, którzy od dwóch lat z sukcesem wykonują zabiegi na prostacie z wykorzystaniem innowacyjnej technologii Echolasera.

Jest to zabieg mikroinwazyjny, który dzięki wykorzystaniu energii lasera umożliwia skuteczne zniszczenie zmienionego chorobowo obszaru gruczołu krokowego. Metoda SoracteLite celnie trafia w chore miejsca koherentną wiązką światła, nie naruszając zdrowej tkanki oraz operowanego organu.

Echolaser cieszy się rosnącą popularnością w leczeniu zaburzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn. Zabiegi SoracteLite doskonale sprawdzają się w leczeniu łagodnego przerostu prostaty (BPH), a więc choroby, w której objętościowy wzrost gruczołu krokowego powoduje efekt kompresji na poziomie dna pęcherza i kanału cewki moczowej. Leczenie z zastosowaniem Echolasera prowadzi do stopniowego lub stałego ustąpienia objawów choroby. Metoda ta znajduje również zastosowanie w leczeniu raka prostaty. W tym przypadku efektem jest całkowita ablacja nowotworów.

Więcej na temat leczenia zaburzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn w Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowie: www.wyleczprostate.pl i www.alfamedica.med.pl

img 20220706 172429 scaled - Echolaser w leczeniu BPH – szkolenie w Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowie

zdj.: Centrum Medyczne Alfamedica

Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

    1652800424610 150x150 - Echolaser w leczeniu BPH – szkolenie w Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowieszpital na klinach 02 150x150 - Echolaser w leczeniu BPH – szkolenie w Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowie