Skuteczne leczenie wątroby metodą bezoperacyjną

Wirusy zapalenia wątroby typu B i C są przyczyną 1,1 miliona zgonów rocznie. Wynikiem zapalenia narządu typu B i C może być nowotwór wątroby, który uchodzi za jeden z najtrudniejszych w terapii. Za pomocą echolasera możliwe jest jednak bezpieczne i bezoperacyjne leczenie narządu.

Rak wątroby – objawy

Łagodne guzki nie dają żadnych objawów, dlatego wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z ich obecności. Objawy pojawiają się dopiero w zaawansowanym stadium rozwoju choroby, a są nimi m.in.:

 • utrata masy ciała,
 • osłabienie zdolności fizycznej,
 • wodobrzusze,
 • dyskomfort w okolicach jamy brzusznej,
 • bóle brzucha,
 • gorączka.

Co ciekawe, aż 80% procent pacjentów z rakiem wątroby, to mieszkańcy Azji Wschodniej i Afryki Subsaharyjskiej. Choroba spowodowana jest zakażeniem HBV. W Ameryce Północnej oraz w Europie choroba związana jest z zakażeniem HCV. Jako że łagodne guzki wątroby nie dają o sobie znać, bardzo ważne jest wykonywanie regularnie badań profilaktycznych: badań laboratoryjnych i obrazowych.

Echolaser – bezpieczne leczenie wątroby dostosowane do specyfiki schorzenia

Poszukującym nowatorskich metod leczenia naprzeciw wychodzi echolaser, z którego pomocą możliwe jest poddawanie zmian nowotworowych działaniu światła laserowego wprowadzonego pod skórę za pomocą światłowodów. Metoda leczenia jest mikroinwazyjna, precyzyjna i bezpieczna. Na czas zabiegu pacjent nie musi być poddawany znieczuleniu ogólnemu. Zabieg trwa zaledwie kilka minut, a po jego przeprowadzeniu pacjenci nie odczuwają bólu lub jest on nieznaczny.

PBLite to metoda bezpiecznego leczenia wątroby, wykorzystująca technologię echolasera i umożliwiająca usunięcie guzków w tkankach miękkich organizmu poprzez wprowadzanie mikrowłókien techniką przezskórną i aplikację wiązki laserowej o określonych parametrach. Echolaser PBLite pozwala na całkowitą ablację nowotworów złośliwych w wątrobie z zachowaniem wystarczającego marginesu bezpieczeństwa. Jak przebiega zabieg? Przezskórnie wprowadzane są włókna optyczne i przez kilka minut transmitowana jest energia laserowa, powodująca nagrzewanie się tkanek aż do chwili ich całkowitego zniszczenia. Zabieg przeprowadzony jest pod kontrolą USG. Jedna sesja z użyciem PBLite umożliwia leczenie uszkodzenia wątroby o szerokim zakresie wielkości i średnicach do 5 centymetrów. Co ważne, termoterapia PBLite wykorzystywana jest przez specjalistów do leczenia pierwotnego i wtórnego.

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  echolaser czy zabiegi chirurgiczne 150x150 - Skuteczne leczenie wątroby metodą bezoperacyjną