15 września – Europejski Dzień Prostaty

15 września obchodzimy Europejski Dzień Prostaty. Dzień ten ma na celu zwiększać świadomość ludzi na temat chorób prostaty. Rak prostaty znajduje się na trzecim miejscu na liście najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn w Polsce. Ważne, aby wcześniej zdiagnozować chorobę i jak najszybciej podjąć się jej leczenia.

Europejski Dzień Prostaty ma za zadanie zachęcać mężczyzn do wizyt u urologów i badań diagnostycznych. Wystarczy proste badanie u specjalisty oraz pomiar poziomu białka PSA (antygenu swoistego dla prostaty) , które wykrywa raka na bardzo wczesnym, i całkowicie uleczalnym etapie jego rozwoju.

Liczba chorych z rakiem gruczołu krokowego rośnie. Z okazji Dnia Prostaty została zorganizowana przez Politykę Zdrowotną debata poświęcona chorobom prostaty, podczas której eksperci ocenili, że w Polsce posiadamy coraz bardziej zaawansowane technologie diagnostyczne oraz rozwiązania do leczenia raka prostaty.
Jedną z najnowocześniejszych, nieinwazyjnych i najbardziej skutecznych metod usuwania zmian nowotworowych gruczołu krokowego jest Echolaser.

Jest to zabieg niechirurgiczny, który za pomocą ciepła wytwarzanego przez laser pozwala uzyskać znaczne zmniejszenie objętości gruczołu krokowego, a w konsekwencji uwolnienie kanału cewki moczowej z procesów uciskowych, które utrudniają prawidłowy przepływ moczu. Zapewnia to stopniowe ustępowanie objawów i stopniową poprawę jakości życia pacjenta.

Liczba szpitali w Polsce, stosujących tę innowacyjną metodę leczącą przerost gruczołu krokowego, rośnie. Mężczyźni w Polsce mają wiec coraz lepszy dostęp do szybkiego leczenia nowotworowych prostaty.

Leczenie prostaty za pomocą Echolasera stosują w Polsce: Centrum Medyczne KLARA w Częstochowie, Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North w Częstochowie, Szpital św. Anny w Piasecznie, Szpital Średzki Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej.

 

Kontakt

  captcha

  Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

  lekarzLogo Szpital na klinach
  Ochrona danych osobowych

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.echolaser.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Meden-Inmed Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie, ul. Wenedów 2, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem iod@meden.com.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych -Obowiązek Informacyjny

  Zgoda