15 września – Europejski Dzień Prostaty

15 września obchodzimy Europejski Dzień Prostaty. Dzień ten ma na celu zwiększać świadomość ludzi na temat chorób prostaty. Rak prostaty znajduje się na trzecim miejscu na liście najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn w Polsce. Ważne, aby wcześniej zdiagnozować chorobę i jak najszybciej podjąć się jej leczenia.

Europejski Dzień Prostaty ma za zadanie zachęcać mężczyzn do wizyt u urologów i badań diagnostycznych. Wystarczy proste badanie u specjalisty oraz pomiar poziomu białka PSA (antygenu swoistego dla prostaty) , które wykrywa raka na bardzo wczesnym, i całkowicie uleczalnym etapie jego rozwoju.

Liczba chorych z rakiem gruczołu krokowego rośnie. Z okazji Dnia Prostaty została zorganizowana przez Politykę Zdrowotną debata poświęcona chorobom prostaty, podczas której eksperci ocenili, że w Polsce posiadamy coraz bardziej zaawansowane technologie diagnostyczne oraz rozwiązania do leczenia raka prostaty.
Jedną z najnowocześniejszych, nieinwazyjnych i najbardziej skutecznych metod usuwania zmian nowotworowych gruczołu krokowego jest Echolaser.

Jest to zabieg niechirurgiczny, który za pomocą ciepła wytwarzanego przez laser pozwala uzyskać znaczne zmniejszenie objętości gruczołu krokowego, a w konsekwencji uwolnienie kanału cewki moczowej z procesów uciskowych, które utrudniają prawidłowy przepływ moczu. Zapewnia to stopniowe ustępowanie objawów i stopniową poprawę jakości życia pacjenta.

Liczba szpitali w Polsce, stosujących tę innowacyjną metodę leczącą przerost gruczołu krokowego, rośnie. Mężczyźni w Polsce mają wiec coraz lepszy dostęp do szybkiego leczenia nowotworowych prostaty.

Leczenie prostaty za pomocą Echolasera stosują w Polsce: Centrum Medyczne KLARA w Częstochowie, Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North w Częstochowie, Szpital św. Anny w Piasecznie, Szpital Średzki Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej.

 

Kontakt

    captcha

    Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

    lekarzLogo Szpital na klinach