• termiczne zniszczenie zmiany chorobowej „in situ”
 • zachowanie narządu i zdrowej tkanki
 • technika mikroinwazyjna
 • brak konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego
 • krótki czas zabiegu
 • brak oznak lub blizn na ciele
 • brak bólu pozabiegowego lub jego zmniejszenie
 • brak lub ograniczony czas hospitalizacji
 • krótki czas powrotu do zdrowia

logo-echolaser2

Opis metody

ECHOLASER oferuje możliwość przeprowadzania mikro inwazyjnych zabiegów termoablacji/termoterapii z użyciem ultradźwięków. Jest to pierwszy i jedyny zintegrowany system spełniający wymagania zarówno z zakresu diagnostyki, jak i leczenia.

Dzięki ultradźwiękom możliwe jest zdiagnozowanie guzów, a także monitorowanie w czasie rzeczywistym prawidłowego umiejscowienia aplikatorów światła laserowego oraz skuteczne monitorowanie uszkodzeń spowodowanych zmianami guzowatymi.

Technologia ECHOLASERA łączy mikro inwazyjność (dzięki zastosowaniu bardzo cienkich aplikatorów o średnicy 0,8 mm) oraz koncepcję użycia wielu aplikatorów na raz, oferując możliwość leczenia zmian znacznych rozmiarów.

Interakcja promieniowania laserowego o długości fali 1064 nm zapewniana przez Echolaser jest dobrana optymalnie, oferując niskie pochłanianie promieniowania i doskonałą penetrację światła. 
Obszar (zakres) promieniowania laserowego, w którym transmisja promieniowania w komórkach jest największa nazywa się okienkiem optycznym (terapeutycznym) i mieści się w przedziale długości fali 550- 1200nm. Uznaje się, że fale promieniowania w tym zakresie długości są najbardziej przenikliwe dla skóry.

Termoterapia Echolaserem polega na wytworzeniu energii świetlnej niewidzialnej dla oka o długości fali 1064nm i przeniesieniu jej ze źródła do tkanek za pośrednictwem wyjątkowo elastycznych światłowodów kwarcowych o małej średnicy (300 mikronów = 0,3mm ) i płaskiej końcówce.

rys1

Światłowody wprowadzane są przezskórnie za pomocą drobnych igieł/aplikatorów (21 G = 0,8mm).

Powoduje to nagrzewanie docelowej tkanki i jej nieodwracalne zniszczenie „in situ”, a zatem bez konieczności jej wycinania. Dzieje się tak dzięki połączonemu działaniu wzrostu temperatury miejscowej oraz czasu ekspozycji.

Termoterapia laserem wytwarza obszar koagulacji (obszar, w którym tkanka zostaje nieodwracalnie uszkodzona) o kształcie elipsoidalnym.

rys2

Obszar koagulacji wytwarzany przez laserową termoterapię.

Dlaczego Echolaser?

Swoiste cechy lasera takie jak:
– koherencja (spójność , spoistość),
– kolimacja (przetwarzanie rozbieżnych wiązek promieniowania na wiązki równoległe)
– monochromatyczność (promieniowanie elektromagnetyczne o ściśle określonej częstotliwości – długości fali) oraz sposób przenikania lasera do tkanek sprawiają, że termoterapia laserowa jest bardzo skuteczna i bezpieczna.

Cechy Echolasera:

 • Laser transmituje energię w precyzyjny i ograniczony sposób;
 • Laser wytwarza przewidywalne, precyzyjne i kontrolowane uszkodzenia termiczne;
 • Minimalne rozproszenie energii laserowej w tkankach różnych od celu ablacji pozwala na leczenie zmian w strefach krytycznych;
 • Energia lasera jest dobrze tolerowana przez organizm przy bardzo niskim ryzyku powikłań;
 • Użycie wielu włókien pozwala na uzyskanie dużej powierzchni koagulacji;
termoterapia-tumore2
Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter

Ochrona danych osobowych

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.Więcej informacji

Zgoda